
Z ogromną satysfakcją informujemy, że ArcelorMittal Park wziął udział w projekcie pod nazwą „Dobre praktyki w zakresie dostępności obiektów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami” organizowanym przez Polski Komitet Paralimpijski we współpracy z Fundacją na rzecz Umacniania Więzi Rodzinnych i Społecznych „Neuron+”.
Projekt ten był częścią inicjatywy SPORT BEZ BARIER i miał na celu opracowanie, zebranie oraz promowanie modelowych rozwiązań z zakresu dostępności obiektów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Podczas audytu wzięto pod uwagę kilka kluczowych zagadnień: parking, wejście, kasy biletowe, pochylnia, windy, miejsca dla kibiców, toalety, szatnia, podnośnik, schody czy ciąg komunikacyjny.
Raport został sporządzony na podstawie analizy 12 obiektów sportowych w Polsce. ArcelorMittal Park znalazł się w następującym gronie:
- Ośrodek Przygotowań Paralimpijskich PZSN „Start” w Wiśle
- Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem
- Sekcja strzelecka WKS Śląsk Wrocław
- WKK Sport Center we Wrocławiu
- Arena Toruń
- Trójmiejska Ergo Arena
- PreZero Arena Gliwice
- Tauron Arena Kraków
- Krakowska KÄRCHER Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych
- Kompleks Sportowy Zawisza w Bydgoszczy
- PGE Narodowy w Warszawie
ArcelorMittal Park posiada wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami: miejsca parkingowe, wejścia na obiekty, pochylnia na stadionie piłkarskim, miejsca na obiektach dla osób poruszających się na wózkach oraz ich opiekunów (także VIP), dedykowaną kasę biletową z niskim blatem.