Stadion Zimowy przez cztery tygodnie będzie tętnić życiem. To wszystko za sprawą obozów organizowanych przez Hokejową Szkołę Ziętary.

 

Na hokejowej mapie Polski szkoła pojawiła się już w 1994 roku. To właśnie wtedy grupa 25 zawodników ze Szwajcarii przyjechała do Nowego Targu na pierwszy obóz organizowany przez Walentego Ziętare. W 2011 roku do Hokejowej Szkoły dołączył jego syn - Piotr - który wprowadził na campach wiele nowości. 

 

Od tego momentu Hokejowa Szkoła Ziętary z roku na rok rośnie w siłę i dzisiaj organizuje największe campy hokejowe w Polsce i jedne z większych w Europie. Piotr rozpoczął współpracę z najlepszymi trenerami zagranicznymi specjalizującymi się przede wszystkim w treningach z techniki jazdy "Power Skating”. Ponadto z jego inicjatywy w 2016 roku po raz pierwszy na campach pojawił się trening mentalny, który stanowi bardzo ważny element we współczesnym przygotowaniu każdego sportowca.

 

W środę doszło do spotkania przedstawicieli Hokejowej Szkoły Ziętary z Kariną Skowronek, prezes zarządu Zagłębiowski Park Sportowy sp. z o.o. i Marcinem Kotułą, dyrektorem Stadionu Zimowego. Podczas kawy na lodzie uczestnicy rozmawiali na temat współpracy w kolejnych latach. Wszystko wskazuje na to, że hokejowe obozy na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń w ArcelorMittal Park.